Srebrny Jubileusz

25lat-pppAutorka logotypu: Kamila Tadra

Pamięć o przeszłości

oznacza zaangażowanie w przyszłość.

Jan Paweł II

Szanowni Państwo!

         Mija już 25 lat działania Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Dębie. Na przestrzeni ćwierćwiecza zmieniają się zadania i zakres poradnictwa, tak jak zmienia się i ewoluuje pojęcie „porada”. W okresie baroku termin ten kojarzył się z pracą u podstaw, z nakazami, a nie z szukaniem wspólnej drogi. Obecnie porada, konsultacja, doradztwo ma głębokie psychologiczne implikacje i może odbywać się tylko w interakcji z drugim człowiekiem. Osoby na siebie oddziałują za pomocą bezpośredniej komunikacji. Relacja ta opiera się na otwartości i zaufaniu.

         Jubileusz 25 – lecia jest okazją do obejrzenia się wstecz i zobaczenia ludzi, którzy w tej relacji z nami uczestniczyli w trakcie prowadzonych badań, zajęć terapeutycznych i realizacji innych zadań.

         Jest to także czas refleksji i wzruszeń, bo przypominają nam się twarze Tych, którym nasza praca przyniosła radość, wyznaczyła drogę, pomogła odnaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji i jednocześnie przygotowała grunt pod lepszą przyszłość. Losy naszych klientów są także częścią naszego życia – zawodowego, ale i emocjonalnego. Nie można bowiem zapomnieć radosnych oczu dziecka, które po wielu próbach wreszcie wypowiedziało ćwiczoną głoskę, napisało samodzielnie zdanie czy z radością policzyło wszystkie patyczki. Z pozoru niewielkie wydarzenie, nakreśliło niejednemu dziecku lepszą przyszłość. To nasza misja, nasze zadanie na co dzień - dać szansę rozwoju!!!

         Pragniemy wspomnieć Tych, którzy z nami już nie pracują, ale pozostawili swój ślad, mają ogromny wkład w rozwój placówki, dzięki zaangażowaniu, poświęceniu i wiedzy.

         Myśl o przeszłości pozwala nam myśleć perspektywicznie.

Chcemy nadal rozwijać się, doskonalić formy pomocy psychologiczno - pedagogicznej, by nadal z sukcesem przyczyniać się do rozwoju dziecka, a tym samym społeczeństwa.

Czego sobie i Państwu życzymy!!!

Dyrektor i pracownicy PPP

jubileusz